Cikkek

4-0-ra kiütöttük a Leganés-t! Nehezen indult a meccs, a védekezésre berendezkedő vendégcsapat eleinte jól bírta a nyomást, sőt, két nagy helyzetet is kihagytak. Aztán beindult a Griezmann-show, és szebbnél-szebb gólokkal örvendeztette meg a publikumot. Teljesen megérdemelten nyertük a meccset, nagyszerűen játszottunk, reméljük hogy hasonló folytatásban lesz részünk vasárnap is.

Az Atlético összeállítása a következő volt: Oblak - Juanfran, Godín, Giménez, Filipe Luís - Koke, Saúl, Thomas (Vitolo 60.), Correa - Griezmann (Gameiro 73.), Costa (F.Torres 73.).

Kezdés után rögtön magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, próbáltuk hamar dűlőre vinni a dolgot, és egy gyors góllal megtörni a védekezésre berendezkedő ellenfelet. Nagy helyzetig meglepő módon az ellenfél jutott el először, de elhibázták az esélyt. Nem sokkal később Griezmann lőtt kapufát szabadrúgásból. A második félpályán átjutását kapufával ünneplte a Leganés, és itt be is fejeződtek a vendéghelyzetek. A 26. percben Koke a felezővonalról nagyszerű labdával ugratta ki Griezmann-t, aki higgadtan a hálóba lőtt. Megvolt a nagyon fontos vezetés, így már kénytelen volt kibújni a sündisznóállásból a vendégcsapat. A 35. percben megdupláztuk az előnyünket! A Koke elleni szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgást, Griezmann nagy erővel lőtte a kapuba. Nem sokkal később triplázhatott is volna, de Costa nagyszerű passzából a kicsúszó kapusba lőtt. Kétgólos vezetéssel vonolhattunk így a szünetre.

A második játékrészben sem kellett sokáig várni a gólra. Az 56. percben egy indítást Griezmann átlépett, így Filipe Luís elfuthatott a labdával a balszélen. Szépen ívelt középre, ahol már érkezett Griezmann, és szép mozdulattal a kapuba fejelt. A 67. percben már négygólos volt a francia! Costa pontos beadását lőtte ballal, kapásból a hálóba. Mesternégyes!!!

A negyedik gól után visszavett a lendületből a csapat, de még így is akadtak helyzetek. A legnagyobb Costa előtt, de egy az egyben szituációban a kapust találta telibe. Pár perc múlva le is jött a negyedik gólt összehozó csatárkettős. Ez után már tényleg takaréklángon égtünk, a helyzetek is elmaradtak. Az ellenfél még egy gólt szeretett volna szerezni, meg is volt az esély rá, de Oblak nagyot védett. Így maradt a 4-0, ismét parádés játékot láthattunk!

A meccs elején nehezen lendültünk bele, de aztán az első gólunk után, már nem volt kétséges a meccs végkimenetele. Jó látni a csapat gólerős játékát, ami eddig nem nagyon volt jellemző ránk. Bízzunk benne, hogy a vasárnapi rangadóra is maradt gól a zsákban!

Ma Oblak munka nélkül maradt a meccs nagy részében, a kapufánál szerencséje volt, az utolsó percben viszont nagy bravúrt mutatott be. Juanfran ismét nagyszerűen játszott a jobbszélen, miként Filipe Luís a baloldalon. A brazil nagyot játszott ma (is), gólpasszt is jegyzett. Godín és Giménez hiba nélkül látta el kevés dolgát. Koke végre úgy játszott ahogy tud, és ahogy azt a szurkolók elvárnák tőle. Az első gól előtti passza élményszámba ment. Thomas mindenhol ott volt, rengeteg labdát szerzett. Saúl szintén, és rendre jól is játszotta meg azokat. Correa ma Carrasco-ként tündökölt, nem akart szabadulni a labdától. Kicsit kilógott (lefelé) a csapatból. Griezmann most már meccsről-meccsre a mezőny legjobbja, négy gólt ritkán lőnek a LaLigában. Costa rengeteg terhet levesz Griezmann-ról, ez meg is látszik a francia játékán. Ma egy gólpassz a termése, kár, hogy a gólszerzés nem jött neki össze.

Jó előjelekkel készülhetünk a vasárnapi rangadóra, reméljük, hogy a csapat lendülete megmarad, és teljesen nyílttá tudjuk tenni a bajnokságot. Ha az utóbbi meccseken látott gólerős játékot tudjuk hozni, vasárnap is győzelmi reményeink lehetnek.