Cikkek

Sima győzelmet arattunk a spanyol-kupában, a szenvedő fél a Guijuelo csapata volt. Az első meccsen idegenben léptünk pályára, eléggé tartalékos összeállításban.

Az Atlético kezdőcsapata a következő volt: Moyá - Vrsaljko, Savic, Giménez, Lucas - Gaitán, Saúl, Thomas, Caio Henrique (J.Moreno 69.) - Correa (Olabe 81.), Carrasco (Rober 59.).

Tehát az utazó keretből összeállítható legjobb csapattal kezdtük a mérkőzést. Ami azért nem indult könnyen, hiszen a meccs elején a lelkes hazaiak még bírták a tempót, bár a kapunkra semmilyen veszélyt nem jelentettek. Mi az övékre inkább, bár ebben a periódusban sorra ki is maradtak a lehetőségeink. Aztán a 29. percben a kapura törő Carrasco nagyot esett a becsúszó védő lábában, a bíró tizenegyeset ítélt. A büntetőt a mai napon a csapatkapitányi karszalagot viselő Saúl biztosan értékesítette. A gól után már sokkal nagyobb fölényben futballoztunk, és csak rajtunk, pontosabban Carrasco-n múlt, hogy nem lett nagyobb a különbség. Három nagy helyzetet is elpuskázott a belga, köztük egy kapufával. Mikor már azt hittük hogy egy gólos előnnyel vonulunk szünetre, az utolsó percben újra betaláltunk. Thomas ívelt egy labdát a felfutó Vrsaljko elé, aki kapásból gyönyörű gólt lőtt. Így tehát 2-0-s előnnyel mentünk pihenőre.

A második félidőt úgy kezdtük, ahogy az elsőt abbahagytuk. Megmaradt a lendület, és ez gólokban is megmutatkozott. A hazaiak összes hibáját kihasználtuk ekkor, nyolc perc alatt háromszor is betaláltunk. A 49. percben Carrasco lépett ki egyedül, és passzolt a kapuba, majd ugyanő talált be az 53. percben is, Gaitán óriási labdát adott Saúlnak, aki centerezett, és az üresen érkező Carrasco a kapuba lőtt. Az 57. percben szinte ugyanez volt a forgatókönyv, csak Gaitán passzából ezúttal Lucas adott középre, és Correa lőtte a kapuba a labdát. Ötgólos előnyben visszavett a csapat, és átengedte a kezdeményezést a "sonkás csapatnak". Erre majdnem rá is fizettünk, de az egyedül kilépő hazai játékos lövését Moyá bravúrral védte. Egy órányi játék után Cholo elkezdett cserélni, és behozott három fiatalt is. Az elsőként bejövő Rober ezt meg is hálálta, a 85. percben Vrsaljko beadását nagyszerűen vette át az ötös előterében, és szépen kilőtte a kapu jobb oldalát. Ezzel már 6-0, kiütés...

Szép győzelmet aratott a csapat, igaz, a harmadosztályú ellenfél nem nagyon tudott nagy ellenállást kifejteni, még a B csapatunk ellen sem. Persze sokan akarnának ilyen B csapatot, Gaitánnal, Lucassal, Vrsaljkoval...Az argentin ma megmutatta Cholonak, hogy igenis helye lenne a kezdőben bajnoki meccsen is. A mezőny legjobbja volt, és amilyen labdákat adott a társaknak, olyanokat csak a legnagyobbak tudnak. Úgy egészében az összes játékosunk jól mozgott, néha talán túl jól is, mert pár trükk miatt elakadt néhány ígéretes támadás. De hát mikor vessenek be pár tringlit, ha nem egy ilyen meccsen?

A továbbjutás kérdése eldőlt, a December 20-i visszavágó csak formalitás lesz.