Cikkek

Nyerhető meccset sikerült elbukni Sevillában. Nagyon rossz formában, és felfogásban játszottunk, és szinte a teljes második félidő odaajándékozásával "kedveskedtünk" az ellenfélnek. Nem jó dolog elveszíteni a veretlenségünket, főleg nem egy ilyen csapat ellen.

Az Atlético összeállítása a következő volt: Oblak - Juanfran, Godín, Savic, Filipe Luís - Correa (Gaitán 46.), Koke, Gabi, Carrasco (Tiago 56.) - Griezmann, Gameiro (F.Torres 66.).

Várható volt, hogy nehéz meccsnek nézünk elébe, kár, hogy a játékunk nem volt méltó a rangadó titulushoz. Szinte mindenki betlizett a meccsen, pedig az ellenfél verhető lett volna. Az első félidőben kihagytunk pár helyzetet, közte Correa újabb 100%-os lehetőségét. A "szokásos" első félidei játékunkat hoztuk, ráérősen, nem túl motiváltan. Ennek ellenére is mi álltunk közelebb a vezetés megszerzéséhez. Ez nem sikerült, és a meccs végeredményét figyelembe véve, itt el is buktuk a mérkőzést.

A félidőben az újra indiszponáltan játszó Correa helyére jött Gaitán, és ettől bízhattunk egy kicsit abban, hátha aktivizáljuk magunkat, és többet teszünk majd a három pont megszerzéséért. Nem így lett. Ehelyett magunkra húztuk az ellenfelet, aki könnyedén alakíthatott ki helyzeteket az első tíz percben. Lőttek egy kapufát, és Oblaknak kellett egy ízben nagyot védenie. De ezzel ennyi is volt, az andalúzok sem tudtak többet felmutatni. Bejött Tiago Carrasco helyére, ebből nagyon arra lehetett következtetni, hogy Simeone megelégedne a döntetlennel. Ahhoz, hogy nem iksz lett, óriásit kellett hibáznunk. A félpályától (!) engedtük, hogy az ellenfél játékosa a kapunkig vigye a labdát, és ha már ott volt, köszönte szépen, és belőtte a tálcán kínált esélyt. Fura volt látni, hogy a védelmünk milyen hibát vét. És ha még ez nem lenne elég, az addig is igen gyengén játszó Koke, ostoba módon kiállítatta magát. Itt már felsejlett a vereség érzése, és sajnos egy Godín fejesen kívül nem tudtunk már helyzetet kialakítani, így odalett a veretlenség, és ezzel együtt az első hely is. Kikaptunk ott, ahol nagyon nem lett volna szabad. Ez egy tipikus egygólos meccs volt, és Correa hibája miatt nem mi lőttük azt az egyet.

Oblak ma sem volt sokat foglalkoztatva, egyszer a kapufa mentett helyette, és egyszer kellett nagyobbat védenie. A két szélsővédőnk ma nagyon nem játszott jól, mintha mindketten aludtak volna egy jót néha. A két középső védőnk hiába volt stabil, az ellenfél óvodás gólt szerzett, ezzel őket is leminősíti. Középen talán Gabi volt egyedül, aki jól teljesített, a Koke-Correa páros igen gyenge mutatvánnyal állt elő. Előbbi hatalmas butaságot csinált 0-1-nél a kiállításával, utóbbi ismét eldönthette volna a meccset, de megint hibázott kihagyhatatlan helyzetben. Carrasco ma csak árnyéka volt önmagának, nyoma sem volt a pár hete csúcsformában játszó énjének. A csatáraink észrevétlenek maradtak ma.

Nem jó dolog így elveszíteni a veretlenségünket, és pont a Sevilla ellen. Nem tettek semmi különleges dolgot ma, csak éltek az általunk felkínált lehetőséggel. A második félidő első 7-8 perce volt az övék, de kimaradt a két helyzetük. Nagyon rossz formában voltunk ma, ebben lehet hogy a sok utazás, és a vizes talaj is benne volt, de ez nem mentség erre a teljesítményre. Nagyon fontos meccset buktunk el, így elénk kerül a táblázaton minden riválisunk. Nincs még vége persze a világnak, csak nem itt, és nem így kellett volna ennek történnie.