Cikkek

Griezmann Oviedo

A múlt heti, Numancia elleni győztes felkészülési mérkőzés után tegnap este a Real Oviedo csapatát is 2-0 arányban vertük meg a Carlos Tartiere Stadionban. A gólokat ezúttal nem ígéretes ifjak, hanem sokat bizonyított sztárjaink szerezték, Griezmann és Torres. Ezt követően Japánban és Kínában játszunk majd felkészülési mérkőzéseket, nyilván a Távol-keleti piac érdeklődésének felkeltésére.

Griezmann az első félidőben talált a kapuba a friss szerzemény Vietto mesteri kiugratásából, majd a lefújás előtt Jan Oblak nagy mentése kellett, hogy a vezetés tudatában mehessünk a szünetre. A második félidőben Fernando Torres növelte előnyünket az ötösön belülről, miután az Oviedo kapusa védte Raúl Garcia lövését. Összességében a csapat nem parádézott, de sikerrel vettük a jóval gyengébb ellenfelünk jelentette akadályt. A barátságos hangulatú mérkőzésen két lapot osztott ki a játékvezető, a hazaiaktól Valle, a vendégektől Griezmann kapott sárgát. A kezdőket lásd lent.

Oviedo: Esteban; Johannesson, Borja Gómez, David Fernández, Carlos Peña; Jon Erice, Vila; Susaeta, Héctor Font, Borja Valle; Linares. Miño, Cervero, Lucas és David csereként álltak be.

Atlético de Madrid: Oblak; Juanfran, Savic, Lucas, Siqueira; Gabi, Tiago, Koke, Carrasco; Vietto, Griezmann. Torres, Gámez, Correa, Raúl Garcia, Óliver Torres és Saúl csereként álltak be.

Csapatkép Oviedo

A mérkőzés után Saúl és Jesús Gámez nyilatkoztak a médiának.

"Nagyon komolyan vesszük ezeket a mérkőzéseket, mert ilyenkor is értékes játékidővel gazdagodunk, és jó lehetőség az új társak beépítésére is, hogy az edző által elvárt iramot felvegyék." - mondta szélső hátvédünk.

Saját nevelésű középpályásunk részéről pedig "pozitívak az érzéseim. A csapat nyer, jól játszik, jól gyakorol nyomást, és pont ezt akarjuk játszani. Mindkét meccsünket kapott gól nélkül hoztuk, szerintem pozitív a csapat összképe."