Cikkek

Könnyű győzelmet aratott csapatunk a Galatasaray ellen, a BL csoportkörének ötödik játéknapján. Végig kézben tartva játszottuk le a mérkőzést, amelyen újra Griezmann két gólja döntött.

Volt rá némi esély, hogy Simeone esetleg pihentet pár embert az eddig többet játszottak közül, de végül is szinte a komplett bajnoki kezdőcsapatunk futott ki a Calderón gyepére kezdéskor.

Az Atlético kezdője a következő volt: Oblak- J.Gámez, Godín, Giménez, Filipe Luís- Koke, Gabi, Tiago (Saúl 75.), Carrasco (Ó.Torres 71.)- F.Torres, Griezmann (Vietto 68.).

Kezdés után rögtön magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, kedvünkre adogattunk a középpályán, a török csapatnak még a labdához érés is nehéznek bizonyult. De ahogy lenni szokott, egy elpattanó labda után helyzetbe került az ellenfél, és centiken múlott hogy nem kaptunk gólt. Szinte az ellentámadásból Gabi húzott el a jobbszélen, és pontos beadását Griezmann mintaszerűen fejelte a török kapu bal felső sarkába a 13. percben.

Megvolt tehát a gyors vezetés, ez megnyugtathatta a csapatot. Folytattuk a sokpasszos játékot, többször megjátszva a két szélen felfutó Filipe-Gámez kettőst, de sajnos a beadásokból nem tudtunk komoly helyzetet kialakítani. Pedig jó lett volna egy megnyugtató második gól, de ezt az első félidőben nem sikerült megszerezni.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: nálunk volt a labda, a törökök kergették. Az első 15-20 percben szinte semmi lényeges nem történt, a csapat ráérzett, hogy a Galata önmagától nem képes helyzetet kialakítani, mi pedig nem nagyon erőltettük a támadásokat, megelégedtünk a labdabirtoklással. A középpálya megint remekül zárt, az ellenfélnek esélye sem volt Oblak kapujához férkőzni.

De nem csak a védekezéssel törődött a középpálya. Az ezúttal feltűnően kreatívan játszó Gabi tört előre a jobb oldalon a 65. percben, bebőrözte a török védőt, és középre passzolt labdáját Griezmann közelről (elég lesgyanús helyzetből) a kapu közepébe vágta.

Ekkor már érezni lehetett, eldőlt a meccs, mert ez a török csapat nem lesz képes gólt lőni, de még helyzetbe sem kerülni nagyon. Csak az Atléticon múlt, hogy mennyire akar támadni, kiszolgálni a közönséget. Meg persze Fernando Torrest, mert a Kölyöknek már nagyon régóta nem sikerült betalálni, és ez már elég görcsössé teszi a játékát.

Ment előre a csapat, de már látszott, leginkább az öltöző járt a gondolataikban. Volt ugyan pár helyzet (Vietto hagyott ki egy nagyot, és Óliver lőtt rutintalanul Muslera kezébe), de az eredmény sajnos már nem változott, Torres is maradt 99 gólnál. Remélem az Espanyol ellen végre már megszületik az a 100.

Jó volt ma nagyon a csapat, ha valakit ki kellene emelni, az ezúttal Gabi lenne. Számtalan labdát szerzett, jól játszotta meg őket, és adott két szenzációs gólpasszt. Mellette természetesen Tiago játszott jól, de a két szélső védő is kivette a részét a győzelemből. Szerencsére Griezmann hamar visszatért a "gólösvényre", két helyzetből két gólt szerzett. Torres is igyekezett, de nagyon szerencséje sem volt ma. Pedig látszik rajta az akarás. Na de majd hétvégén!!!

Megvan a biztos továbbjutás a csoportból, az hogy hányadik helyen, majd a Benfica elleni lisszaboni meccsen dől el.

Kicsit utánanéztem a többi csoportnak, és arra jutottam, nem feltétlenül kell elsőnek lenni, ha kevésbé jó ellenfelet szeretnénk. A többi csoport elsője: Bayern, ratyibrigád, Barcelona, Zenit (ezek tuti elsők), Juve, Chelsea (ezek nagy eséllyel), és egyedül a MU, Wolfsburg, Psv hármasból lehet még bárki első vagy második. Ha másodikok leszünk, a két spanyolt nem kaphatjuk, rajtuk kívül a Bayern, akit nem szeretnénk. A többi első szerintem simán verhető. Ha megnyejük a csoportot, ezek a másodikok: ManCity, PSG, Roma, Olympiakos (talán Arsenal), Gent vagy Valencia, DKijev vagy Porto, és ugye a MU csoportból valaki. Itt a Valenciát nem kaphatjuk (ha tövábbmennek), a többi véleményem szerint lehet hogy erősebb, mint a leendő elsők, akiket kaphatunk.Ez csak egy kis játék a nevekkel, de erre a felállásra van a legnagyobb esély, kérdés, Simeone mit választ. Mindenki rakja össze a maga továbbjutóit, és meglátja, az elsők, vagy a másodikok a nehezebb ellenfelek.

Hétvégén az Espanyol lesz az ellenfél a Calderónban, a csapattól méltán elvárható a három pont.

Atlético Madrid-Galatasaray 2-0